Death Note

2. března 2010 v 15:17 | Chidori |  Anime
Svět je prohnilý a zkažený a nikdo nesjedná spravedlnost.Policie na to už nestačí,ale jednoho dne se stane něco zvláštního.Na zem spadne zápisník s černými deskami a najde ho student jménem Light Yagami...


Hned na začátku příběhu se nacházíme ve světe shinigami kde znuděný bůh smrti píše pravidla do zápisníku.Nakonec jednoho krásného dne upustí zápisník do světa lidí a jeden znuděný genius ho najde.Light Yagami.Na zápisníku je napsáno Death Note-Zápisník smrti.Lightovi to přijde jako nějáký hloupý vtip,ale ze zvědavosti si ho vezme s sebou.Doma si přečte pravidla zápisníku.Udiví ho hned první věta:''Ten jehož jméno je zapsáno do zápisníku zemře''.Řekne si,že si z něj prostě někdo vystřelil a nechá to být,ale zvědavost mu nedá a zapíše jméno jednoho zločince do zápisníku.Podle pravidel zápisníku by měl zločinec zemřít do 40 sekund na infarkt.Už to chce vzdát,ale najednou v televizy ohlásí to,že zločinec zemřel.Light je udivený a trošku vystrašený a není čemu se divit.Později si řekne,že to mohla být náhoda a tak to druhý den zkusí znovu.Vyšlo to.Tohle už přece nemůže být náhoda.Našel perfektní vražednou zbraň!Hned mu v hlavě broblesknul plán-zbaví svět všeho zla,vytvoří nový svět a stane se jeho bohem!O pár dní později,když znovu zapisuje jména zločinců se mu zjeví pravý majitel zápisníku-Shinigami.Shinigami se představí jako Ryuk a řekne mu,že zápisník je jeho.Od té doby je Ryuk všude s Lightem.Ryuka může vidět jen ten kdo se dotkne zápisníku,takže kromě Lighta ho nikdo jiný nevidí.Zločinců umírá tolik a tak rychle,že se policie nestíhá divit.Neznámému zabijákovi lidé říkají Kira(od slova killer).Někteří lidé dokonce Kiru začali uctívat a tak je povolán do akce tajemný detektiv L.A tak začíná dlouhý boj dvou geniů...
To bylo asi tak v kostce o Death Note,nezmiňóvala jsem se tam o Mise nebo-li Druhém Kirovi a jiných na to už si počkejte sami,prozradila bych vám toho už moc:)

Tak a ted můj názor na Death Note.Death Note si moc líbilo víc než líbilo uplně jsem to ''žrala'':D.Grafika je moc pěkná přímo skvělá.Nejvíc se mi líbilo to barevné zpestření,když přemýšleli atd..Nejzajímavější na tom byli asi způsoby L(Ryuuzakiho).To jak seděl a jak držel telefon a nebo jak mu vadí,když mu Misa řekne,že je perverzní a přirozeně jeho chut na sladké u toho se člověk musí zasmát.U Misy mě zaujalo jak naivní a pitomá dokázala být,ale pozor!Neříkám,že je taková pořád jen u věcí co se týkají Lighta:DJinak ostatní charaktery byli skvěle zpracované(obzvlášt L a Light).
Hudba byla skvělá.Uplně mě sebral první opening a ending a nebyl špatný ani 2 ending.Ale vážně 2.opening mě poprvé málem zabil abych pravdu řekla.Nejenom,že něco takového jsem nečekala ale moc dobře se to neposlouchalo.Přišlo mi to jako štěkot psů(nic proti něm kterým se to líbilo,každý má na to jiný názor).Co se týče soundtracku to bylo nádherné.Uplně to doladilo atmosféru Death Note.
Když jsem se poprvé dívala na DN nečekala jsem,že se zasměju.Myslela jsem si že to bude pořád vážně a že mě to nakonec přestane bavit,ale když jsem viděla jak Light zadržuje smích,když se setkal s Nearem a nebo jak Ryuuzaki zareagoval na slovo shinigami a nebo jak Light někdy mluví s Ryukem to se prostě nedalo.Většinou jsou původci toho všeho Light,Ryuuzaki a občas i Matsuda.
No a už jsem u konce:)Death Note doporučuji každému kdo je fanouškem trošky humoru a krimi.Tomu kdo nemá rád jen ty školní romance a nebo vysloveně krváky.
 


Komentáře

1 littlesasa littlesasa | Web | 5. března 2010 v 19:56 | Reagovat

OMGGGG !! ja MILUJEM DN xD uzaaasnee ty kks .... to anime ma viac logiky ako vsetky filmy co som zatial videla kks :D nemam slov na to anime proste uzas :) videla si ho??? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.